Sunday, December 11, 2016

IFI6104 CMS 4.

WordPress

Praegusel ajal kõige populaarsem sisuhaldus-süsteem. Loodud aastal 2003, seega päris pikalt juba kasutuses olnud, ning on alust eeldada, et kui selle ajaga ta välja pole surnud, siis järelikult on ikkagi tegu millegi toimiva ja kasutajasõbralikuga. 

Joonis CMS tarkvarade populaarsuse kohta.
Nagu jooniselt näha siis WP populaarsus alates avalikuks tegemisest on kiirest kasvanud ja peale turu vallutamist ta ka selle liidriks on jäänud. Minu poolt on omamoodi lähenemine selle buumi tagamaades. WordPress minu meelest pole just kõikse stabiilsem ja kasutajasõbralikum lahendus mis olemas on, kuid vaatamata sellele, et mina pole ainus kes nii arvab, ei muuda see fakti et wordpress on ikkagi kõikse kõigem. WP nimelt on kohati konarlik ja lehtede koodi jälgimine enamasti raskendatud. Edasi on menüü kohati väga segane, mõned setingud mis otsest vaadet muudavad on peidetud tahatuppa ja kogemata saab välimust muuta tundmatuseni, nii et ise ei märkagi kohe. Sellele vaatamata on ikkagi tegu kõige populaarsema lahendusega, arvatavasti just seetõttu, et ta on nagu Macgyver oma noa, teibi ja kirjaklambriga. Temaga saab kõike teha, kui vähegi oskusi on ja uurida viitsid. Just tänu populaarsusele on tal pluginaid kõige rohkem ja kõik mida vähekenegi suudad ette kujutada on peaaegu pluginaks vorbitud, oska ainult otsingust see õige ülesse leida. Samuti lehevälimuse kohandamiseks on väga palju erinevaid variante, mille hulgast valida, kuna väga palju neid on tasuta saadaval. Ja samas kui tahad WP saidiga mingil ajahetkel edasi areneda, siis on tema populaarsus taaskord hea motivaator, nimelt väga palju arendajaid on keskendunud sellele ja seetõttu on ka konkurents sellega tihe. Ehk kliendile on see nagu roheline tuluke, millelt silmi ei saa. Klient siis vaatab ta populaarsust WP-l kui korralikku rahasäästjat. Arendajad suure konkurentsiga peavad pakkuma suuremat lisandväärtust väiksema raha eest, ehk klint saab vähema eest rohkem.

Joomla

Suur pluss minu poolest on objekt orienteeritud php tugi. Samuti on tema kasutajaliides minu subjektiivsel arvamusel üks loogilisemaid ja sõbralikumaid. Samas tema lisandid ehk extensionid on kohati aegunud(väljalaske kuupäevad jäävad 6kuud ja rohkem tagasi) ja võivad uuendatud Joomla versiooniga vigu tekitada. Vahepeal oli suuremat sorti probleemiks see, et Joomlal põhinevaid saite häkiti, ehk saadi ligi kasutaja andmetele, seda tänu sellele, et kasutajad ei uuendanud ennast uuematele versioonidele ja vanades väljalasetes olevad turvaaugud jäid paikamata. Seega kahjuks tekitas see paha pildi antud CMS-ist. Samas on tal ka probleeme blogina kasutamisel, mis on WP suureks eduks, nimelt puudub Joomlal siiani sisse ehitatud kommenteerimise süsteem. Aga sellele vaatamata, Joomlal on parim kasutajahaldusesüsteem. Ehk jagada kes kuidas mida näeb ja millele ligi saab ja seda otse põhifunktsionaalsusena. Ja samuti niipea, kui on vaja lehelaadimisel mõni funktsioon käsitsi juurde liita, siis on aeg mõelda Joomla kasutamisele. Jah Joomlal on miinuseid, kuid niipea kui on vaja midagi endal juurde liita, siis on ta väga asjalik.

Viited

Mening, R. (2016, November 23). WordPress vs Joomla vs Drupal + CMS “comparison chart.” Retrieved December 11, 2016, from https://websitesetup.org/cms-comparison-wordpress-vs-joomla-drupal/

ago, years 2. (2016). CMS vs hand coding Websites? Retrieved December 11, 2016, from https://teamtreehouse.com/community/cms-vs-hand-coding-websites

No comments:

Post a Comment